Без разлика дали сте љубител на природна или неон-зелена боја, постои опција за вас …

Дали се мачите како да ја добиете својата дневна доза на зелено? Не грижете се, ќе ви помогнеме. Оваа сезона се сведува на додавање на акценти на боја во вашата гардероба, а нијансите на зелена боја стануваат еден од најголемите трендови во претстојната пролет.

Од ready-to-wear до мали акцентирани детали, несомнено е дека оваа боја е навистина хит-нијанса на моментот.

Без разлика дали барате нешто во нашата омилена Sage Green нијанса  или го барате вашето совршено неонско парче, ние собравме модели потпишани од брендови како Прада, Ботега Венета i Гучи, само како инспирација, за да ви помогнеме да го пронајдете вашиот совршен додаток . Откријте ги во галеријата!

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБизнис: 10 најмоќни жени на светот!
Следна објаваЦветни дезени во вашата зимска гардероба!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ