„Знаев дека не можеме да организираме големо шоу, дека ќе мора да измислиме нешто друго, па затоа смислив семејна прослава во Grand Palais, интимна венчавка …“, вели Вирџинија Виар, давајќи тон на колекцијата на висока мода за пролет / лето 2021 година.

И, конечно, она за што сите се собраа: невестата која се појави пред гостите на бел коњ. Невестата изгледаше како да излегла од фотографиите од 1920-тите, со нејзиниот превез, долг сатенски фустан, извезена со Лесаж со пеперутки од штрас и бисер, плус крагна и манжетни. Облеката беше надополнета со многу импресивен превез кој ја придружуваше девојката по модната писта кога таа конечно се појави пред гостите собрани во салата.

Холандскиот фотограф, режисер и графички дизајнер Антон Корбин ја фотографираше колекцијата во салоните на висока мода во стилот на семејни портрети, истотака, тој го режираше и филмот на ревијата во Grand Palais.

Погледнете ја премиерно целата модна ревија … 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЦветни дезени во вашата зимска гардероба!
Следна објаваИрина Тошева ја претстави новата екслузивна модна соработка со Моки и Ресорт Маврово
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ