Основни парчиња и сестрани изгледи кои лесно можете да ги „копирате“…

Ако не знаете кои работи ја сочинуваат вашата основна зимска гардероба, тогаш ви препорачуваме да бидете инспирирани од стајлингот на моделот Роузи Хантингтон-Вајтли – стилот на sвездата може да се смета за навистина примерен.

Познатата манекенка објави 7 модни изгледи одеднаш, кои лесно се повторуваат секој ден – скоро сите работи можат да се најдат и во луксузните, но и во поевтините модни брендови.

Погледнете ја галеријата со фотографии и имате комбинација на облека за секој ден од неделата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТренд: комбинезони и бунди!
Следна објаваБизнис: 10 најмоќни жени на светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ