Не само што се удобни, меките топли бунди станаа елегантен основен елемент во нашата зимска гардероба …

Одлично одат со вечерна облека, исто како што го крева нашиот дневен изглед на повисоко ниво.

За време на есенските модни недели, многу девојки го комбинираа со кожа, а оваа комбинација е добредојдена и оваа зима.

Како и да е, нашиот омилен изглед беше бунди во комбинација со тексас комбинезони и масивни кожни чизми. Капчето додава grungy допир, додека црната кожна торба го комплетира изгледот.

Погледнете како трендсетерките ги носат овие меки капути и кои парчиња ги одбираат за да создадат модерен изглед …

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШанел најавува нова колекција на висока мода!
Следна објаваИнспирација: 7 модни стилови на Роузи Хантингтон-Вајтли!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ