До крај на месецов, модната куќа Шанел ќе претстави нова модна колекција, а во пресрет на ревијата, тимот на брендот претстави тизер за мини филм снимен од холандскиот фотограф, режисер и графички дизајнер Антон Корбијн. За само 15 секунди, тој успеа да ги потопи гледачите во атмосферата што владее во студиото Шанел. Првите снимки покажуваат дека Вирџинија Виард ќе продолжи да експериментира со ткаење на твид, во колекцијата ќе има многу бои, а како и секогаш, максималното внимание ќе се посвети на деталите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзбор песни од поетесата Наташа Сарџоска
Следна објаваТренд: комбинезони и бунди!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ