Капите вucket се дефинитивно најдобрите модни додатоци, без разлика дали во текот на летото, на есен или зима. Забележани на пистите и на главите на многу познати личности и влијателни блогерки, тие се додаток кој ќе го крене вашиот стил на друго ниво.

Наш совет е да ја оставите шапката сама да зборува за себе, избегнувајќи обетки кои ќе го одвлечат вниманието од главниот додаток.

За денешниот изглед, направивме preppy шик комбинација, комбинирајќи bucket капа со црн миди фустан, блуза со долги ракави и прекрасни мокасини на Шанел. За да дадеме добар контраст на оваа црна облека, одбравме торба Bottega Veneta во неон-зелена боја.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрошетка во парк: Дигитална кампања на Гучи со Алекса Чанг!
Следна објаваИзбор песни од поетесата Наташа Сарџоска
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ