„Момент на обединување со природата, момент на личен мир“.

Лична оаза од мината година (а изгледа и оваа година) е паркот. Единственото место во градот каде можете да најдете мир и одредена сила на осаменост во нашиот неразбирлив „нов свет“. И само „вдишете“ по долгото „седење“ во домот.

Креативниот директор на брендот Гучи, Алесандро Микеле, мечтае за зимски парк, каде лисјата се расфрлани на земја, маглата се крева, а само верверички и птици можат да ви прават друштво.

Токму тоа спокојство во еден лондонски парк и светиот момент на заронување во себе, служеа како позадина за новата кампања на Гучи во која се појавуваат четирите омилени торби на брендот: GG Marmont, Jackie 1961, Gucci Horsebit 1955 и Dionysus.

Главните хероини на оваа претстава се талентираните жени од нашето време: соул пејачка Селесте, дизајнерката Алекса Чанг и актерката Ванеса Кирби.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајбараната чанта за 2021 година
Следна објаваBucket капа – најважен додаток оваа зима!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ