Современ пристап кон иконското Louis Vuitton платно …

Во септември минатата година, Louis Vuitton ја претстави својата Since 1854 колекција, која содржи редизајнирана верзија на иконскиот LV монограм од жакард. Сега, уметничкиот директор на женските колекции на овој бренд, Николас Гескијер, претстави нов син дизајн за претстојната пролетна сезона.

Користејќи ги познатите мотиви на брендот, Гескиер создаде модерно повторување на монограмот. Со натписи од 1854 година и цветни дизајни, Since 1854 Blue линијата се состои од додатоци, чанти, чевли и облека. Обрабени со природна кожа, сите парчиња од оваа колекција добија ново-стар изглед емитуван од познатиот Louis Vuitton “Spirit of Travel”.

Целата колекција можете да ја видите во нашата галерија …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗошто пријателите од работата се најдобри пријатели?
Следна објаваНовитетите на Bottega Veneta за апсолутен шик изглед!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ