Откако ги избриша сите сметки на социјалните мрежи, брендот Bottega Veneta ги претстави своите нови стилови Chain Cassette чанти и Stretch сандали.

Ова ново издание го означува најновото партнерство меѓу познатата модна куќа и платформата за онлајн шопинг, MyTheresa. Популарната Cassette силуета е освежена со луксузен сомот во бојата на песната, наречена Porridge. Чантата е придружена со два задебелени ремени во форма на ланец, кои и даваат возвишено чувство.

Stertch сандалите се покриени со змијски дезен, кој содржи мешавина од светло-кафена и црна боја. Овој модел е комплетиран со ѓон во форма на квадрат, а за врвен шик изглед, двата новитета се комбинираат со комплетно црна комбинација на облека.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLouis Vuitton претстави нова капсула колекција – Since 1854 Blue!
Следна објаваПрезентација на новата DiorTravel чанта!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ