Нов начин на омилениот минималистички стил …

Еден од најпознатите дизајни на Даниел Ли за брендот Bottega Veneta, The Chain Pouch, се претвори во торба со ремени, како дел од најновата понуда на женската гардероба од познатата модна куќа.

Слично како и своите претходници, Belt Chain Pouch е изработена од нежна Напа кожа и има елегантно и пригодно магнетно затворање. Торбата е засилена со гломазен ремен во форма на ланец, кој е прилагодлив.

Нејзината внатрешност е изработена од кожа, додека самата торба е достапна во шест различни бои – бадем, бела, црна, чили, зелена и црвена. Благодарение на специфични димензии, можете да ја носите околу половината, преку рамената или во раката.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПобрза и посилна од сите: Доминација на Кина во луксузниот сектор
Следна објава3 работи кои секоја жена треба да ги знае за потпетиците!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ