Версаче ја започна Новата година со сериозна доза на гламур …

Италијанската модна куќа ја претстави својата кампања Flash21, во која се појавуваат врвните модели Адут Акеч и Иман Хамам.

Позирајќи пред објективите на фотографското дуо Мерт & Маркус, моделите блескаа во студиските портрети направени во стилот на колаж. Стилистот Џејкоб К го акцентираше дизајнот на змијата, чизмите на платформата и флуоресцентните бои.

Покрај облеката, Версаче во центарот на вниманието ги стави и чантите Виртус и Медуза Аетернитас, кои се појавуваат во различни бои. Алесандро Скварца работеше на фризурите за ова снимање, додека беспрекорната шминка ја потпишува Маријам Лангелоти.

„Сосема нов ритам – и наздравуваме на 2021 година и новите можности и авантури кои ни ги носи“, објави славниот бренд на Инстаграм.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНови трендови во дизајнот на купатилата за 2021 година!
Следна објава10 намирници кои ќе го забрзаат метаболизмот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ