Во морето од трендови што секоја година ги среќаваме одново и одново, мора да признаеме дека карираниот модел е еден од оние што секогаш изгледаат исто толку добро во многу варијанти.

Можеме лесно да го комбинираме во секојдневни дневни изданија, но и во малку поелегантни. Карираните здолништа се безвременска класика која не познава трендови или минливост, а причината зошто е тоа така лежи во разиграната, но и елегантна естетика. Карираните модели можеме да ги комбинираме со преголеми џемпери или едноставна ролка, а кога станува збор за обувки, тие одлично одат со патики или чизми. Од друга страна, малку поелегантните прилики претпочитаат карирани здолништа искомбинирани со пофини материјали и повеќе женствени детали, па не можете да погрешите со изборот на ефективна топ или свилена блуза. Кога станува збор за боите од основните црно-бели комбинации, па сè до малку почудните кои ја истакнуваат целата убавина на модната игра…  Карираното здолниште сигурно ќе ја насочи сечијата личност и ќе ја поттикне креативноста, а моменталната понуда на омилените брендови е повеќе од одлична.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВраќање кон традицијата во новата колекција на Диор за мажи!
Следна објаваТрендови во уредување на домот во 2021 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ