За колекцијата Dior Men Resort 2021, Ким Џоунс го истражуваше значењето на Maison Dior …

Тој одлучи да погледне наназад и да ги погледне делата на Кристијан Диор.

Опуштените кроеви и елегантните парчиња се комбинираат, создавајќи рафиниран краен резултат. Прифаќајќи нежен пристап кон традиционалните кроеви, Џоунс претстави серија лесни јакни, шорцеви, плетени модели и тенки костуми. Колекцијата доаѓа во одлична палета од различни нијанси на сини и сиви тонови.

Моделите Лудвиг Вилсдорф, Иса Нацири и Омар Гумбала ни ги претставија овие новитети, позирајќи пред објективот на Брет Лојд.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНега и убавина на коса!
Следна објаваКарирано здолниште: Трендовско и модерно парче за секоја прилика
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ