Сезоната на празници пристигнува …

Ги откривме зимските колекции на лакови и се за вљубивме во нив!

Овие нијанси ќе го надополнат секој ваш изглед.

Исто така, многу е важно во текот на овој напорен месец да одвоите малку време за себе, а најлесниот начин да го направите тоа е – маникир!

За мала забава во канцеларијата или домашното дружење со семејството и најблиските пријатели, подолу ќе ги најдете апсолутно сите хит бои кои би можеле да ги посакате оваа зима!

OPI Happy Anniversary – Ако сте некој кој секогаш сака бела Нова година и Божиќ, лакирајте ги ноктите со оваа боја која ве потсетува на снежна покривка – со додавање на метален сјај.

 

ZOYA Brighton – Овој златен и сјаен долготраен лак останува цела недела на ноктите.

Essie Wicked – Црниот лак е задолжителен во секоја празнична сезона, бидејќи одлично одговара со сè и одговара апсолутно на сите.

Essie Bordeaux – Единствената подобра работа од чаша црвено вино е истата боја на ноктите.

Christian Louboutin The Noirs – Оваа сина нијанса е апсолутен хит на  празничната сезона.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШаховска табла и мрежа: така изгледаше ревијата на Chanel Metiers d’Art 2021 година!
Следна објаваТри минерали кои се важни за посилен имунитет, повеќе енергија и подобар сон?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ