Промените што ги донесе ширењето на пандемијата во нашите животи, логично е дека го преобликуваа и нашиот моден стил.

Зборот „удобност“ стана приоритет за сите нас во однос на изгледот внатре и надвор од куќата, а секако го им го покажа правецот на модните куќи да додадат соодветни парчиња на нивните колекции.

Комбинезоните станаа тренд, плетените топови и панталони ги заменија фармерките, а нашите чизми станаа поудобни. Така се роди најудобниот чевел на годината. Ова се чизмите „Pillow“ од Louis Vuitton кои ги видовме во колекцијата пролет / лето 2021 година. Како што го опишува самото име, тие личат на перница, топли се како јорган и се апсолутно удобни.

Не им требаше долго на современите девојки да ги додадат во нивната гардероба. Чизмите на Louis Vuitton „Pillow“ се толку удобни за носење дури и дома, но и толку топли што се неопходен избор за зимата.

Достапни се во црна, каки и бела боја и имаат класичен LV монограм, бидејќи удобноста сака и мал луксуз. Тие се дефинитивно новата модна опсесија.

СПОДЕЛИ
Претходна објава„ШАХ СО БАХ“ – стихозбирка за деца и возрасни во издание на Чудна Шума
Следна објаваХотел Royal Savoy: кралски одмор во срцето на Лозана!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ