Плетени, со принт и пастелни …

За зимата не се резервирани само обемните џемпери и тесните фармерки, туку и долгите удобни фустани кои може да се носат со чизми и патики.

При изборот на соодветен модел, обрнете внимание на кројот – треба да биде едноставен и слободен, а нијансата да биде што е можно понеутрална, бидејќи во новата сезона во мода се чоколадо и каки нијанси.

Сепак, љубителките на класиката исто така ќе бидат среќни – едноставните макси фустани ќе го заземат гордо своето место во гардеробата. А, за дамите со романтична природа кои не се подготвени да се разделат од летото, најдовме фустани во модерен кариран принт со карнери.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУметност на маса: Диор ја постави празничната трпеза!
Следна објаваМагичните [♫♪] звуци од пијаното на Ема Попивода-празник за душата на публиката
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ