Оваа сезона, два принта одеднаш го зазедоа почесното место на списокот на главни трендови: шаховска табла и облаци.

И, ако првиот допрва стана популарен, ние веќе имавме можност да ја видиме сликата од синото небо во колекциите на Lacoste и Louis Vuitton, а сега и во новата соработка помеѓу брендовите Moschinо и Palace.

Рускиот супермодел Ирина Шајк ја гледаме со топлата зимска јакна од лимитираната линија. Sвездата ја носи јакната во комбинација со тесни црни панталони, ролка и масивни чизми.

Тесните очила и обетки го надополнија нејзиниот лежерен, но многу модерен изглед.

СПОДЕЛИ
Претходна објава[♫♪] Класична музика за деца 彡◉(културата како алатка за социјален развој)
Следна објаваДали знаете што значи правилото за убавина 60/30?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ