Оваа есен, геометрискиот принт е во мода – стилска алтернатива на класичниот шкотски тартан и кариран принт, во кој сите трендсетерки брзо се вљубија.

Шаховската табла е во игра со широк спектар на комбинации на бои – од традиционална комбинација на црна-бела до сенф и кафена или млечна и нане.

Предноста на овој отпечаток е неговата сестраност. Лесно е да се игра победничка игра со кој било изглед: на пример, спарување со широки палацо панталони во нежна беж, модерни чевли со квадратен врв или кожна чанта во боја на лимон.

Комбинацијата на “шаховска табла” со монохроматски елементи во пастелни нијанси ќе биде win-win опција – ве советуваме да обрнете внимание на капут во нијанса на нане или бел костум.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДубаи Марина добива ултра луксузен нов нов хотел!
Следна објаваМода: 26-годишно пријателство прикажано на 20 фотографии!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ