Практични и стилски …

Ракавиците станаа еден од главните трендови на последните недели на модата. Оваа сезона, дизајнерите предлагаат да се носат модели изработени од лесна кожа и крзно – таков додаток ќе се истакне во секој моден стил, а воедно и ќе го направи навистина спектакуларен.

Особено интересно изгледаат долгите модели, кои совршено се комбинирани со маици и фустани со кратки ракави. Па, за оние кои претпочитаат класици, ве советуваме подетално да ги разгледате класичните и топли ракавици од кашмир и волна.

Ги разгледавме тековните колекции и ги избравме за вас најубавите ракавици за студената сезона, некои ќе ги најдете во Mango, Zara, Max Mara …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПразнична атмосфера во новата кампања на Salvatore Ferragamo!
Следна објаваДубаи Марина добива ултра луксузен нов нов хотел!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ