Брендот Salvatore Ferragamo шири празнично расположение преку својата нова кампања наречена Unwrapping Joy…

Зборувајќи за оваа кампања, креативниот директор на брендот, Paul Andrew, изјави: „Традицијата и заедништвото се основните вредности на брендот Salvatore Ferragamo. Нашите традиции во областа на занаетчиството и знаењето, во комбинација со нашата мрежа на италијански занаетчии кои ги користат своите исклучителни вештини, ни даваат можност да создаваме иновации и воодушевувања“.

“За оваа празнична сезона, имаше смисла да се фокусираме на традициите од периодите на уживање во друштво со најблиските и размена на подароци кои беа избрани внимателно и со љубов”.

„Да се ​​биде дел од дизајнот и создавањето на рачно изработени предмети, кои потоа се избрани како совршен подарок за саканата личност е голема привилегија и извор на вистинска радост“, додаде тој.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХотел Фасано – вистински бисер на Бразил!
Следна објаваПрактични и стилски: најубави ракавици за оваа сезона!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ