Николас Гескиер си поиграл со класичниот монограм на Louis Vuitton кога ја создавал колекцијата Cruise 2021, која беше претставена во најновата кампања од Леа Сејду …

Наречена Game On, оваа колекција е инспирирана од карти за игри. Треф, пик, каро и херц се претставени во форма на чанти, облека и обувки.

Чантата во форма на срце е создадена од кафено платно со монограм Louis Vuitton. 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваRoberto Cavalli претставува нова визија за удобност во домот!
Следна објаваНаш предлог за книга на годината: романот “Погледот на Делфика” од Мирон Динков
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ