Италијанскиот луксузен бренд Fendi скоро ја лансираше својата Mr. Doodle колекција …

Како што можеше да се претпостави, оваа колекција ја означува нивната единствена соработка со Mr. Doodle, почитуван лондонски уметник и илустратор.

Новиот асортиман ги воодушеви љубителите на модата со помош на кампањата во која главната улога ја игра Џексон Венг, кој е познат пејач и танчер од Хонг Конг.

Смелите дизајни претставени во оваа линија комбинираат паметни и модерни елементи. Клучната тема на колекцијата е сосема јасна – таа го нагласува уникатниот начин на создавање уметнички дела од познатиот илустратор. Во понудата се машки јакни, маици, панталони, па дури и соодветни торби.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБајковитиот имот на Елен Деџенерис и Порша де Роси се продава!
Следна објаваBOSS ја претстави колекција пролет/лето 2021 на TikTok!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ