Беж, најблагородната боја во гардеробата, доминира во есенските и зимските трендови.

Од сите бои во палетата, таа е несомнено една од најфините досега, па дури и со еден допир е способна да го направи и најосновниот изглед супер шик , бесконечен број на комбинации со облека.

Еве неколку идеи како да се справите со стилот од изгрејсонце до зајдисонце.

Беж и црвена

Беж и сина

Беж и црна

Беж и бела

Беж и бордо

 

НЕМА КОМЕНТАРИ