Новата линија е инспирирана од првата колекција претставена од основачот на брендот …

Се фокусираме на колекцијата пролет / лето 2021 година, потпишана од Џулиен Досенa, креативен директор на Пако Рабан.

Досена одлучи да и оддаде почит на првата колекција која дебитираше во 1966 година. Имајќи го во предвид концептот на авангарда, најновите парчиња претставуваат редизајнирани секојдневни модели, некои и „претерани“, но секако облека која може да се носи.

За време на Париската модна недела, моделите прошетаа по модната писта во геометриски и цветни комбинации, како и градници и беби дол фустани кои беа во комбинација со продолжени сакоа и фустани од метална мрежа.

Чизмите кои ја обележаа оваа колекција се поставени на це челични рамки, а тие претставуваат редизајнирани модели од архивите на познатата куќа.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКонкурс за демо рап песна
Следна објаваТренд: 5 одлични беж комбинации за есенската сезона!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ