Бијонсе ја претстави новата урбана колекција Ivy Park x Adidas.Спортска, урбана и комфорна,секојдневна… Колекцијата ќе може да се купи онлајн, а продажбата ќе започне на крајот на месецов.

Ова е втора колекција Ivy Park x Adidas.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРешат Амети-30 годишна магија на сликарското платно
Следна објава‘The Female Gaze’, прва колекција за долна облека на Zara
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ