Капутот како есенска униформа добива нови форми и димензии. Волуменот е исто толку важен!

Ако постои едно парче облека без кое не можеме да ја замислиме студената сезона, тогаш тоа е капутот. Доаѓаат во безброј верзии – монохроматски, шарени, изработени од крзно и топла волна, твид и разни други топли ткаенини кои не загреваат во текот на зимата.

 

Оваа сезона, капутите добија нови димензии и форми. Волуменот е исто така многу важен!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнспирација – Кардиган секогаш!
Следна објаваРешат Амети-30 годишна магија на сликарското платно
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ