Главниот лик меѓу џемперите ја менува својата форма и никогаш не е досаден.

Од краток до голем волнен, кардиганот е незаменливо парче во есенска гардероба.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХит на сезоната: Кајли Џенер во кожен фустан на Ботега Венета!
Следна објаваИнспирација: Макси форма!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ