Оваа година големите забави за Ноќта на вештерките мораа да бидат откажани, па Кајли Џенер одбра тотален спектакуларен изглед во нијанса на тиква.

Кожните фустани се есенски хит, а Кајли избира интересен модел кој ја истакнува нејзината фигура.

Славната деловна жена и милијардерка избра краток кожен фустан во портокалова боја од брендот Bottega Veneta и минијатурна чанта Jacquemus за да одговара на облеката. Фустанот беше надополнет со беж сандали Gianvito Rossi.

Едноставниот стајлинг и шминка успешно ја финишираа светлата облека на 23-годишната манекенка.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБенкси повторно руши рекорди!
Следна објаваИнспирација – Кардиган секогаш!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ