Хуманитарна иницијатива за болницата Лазаро Спаланзани во Рим

За својата колекција „Valentino есен / зима 2020/21“, познатиот бренд ја претстави кампањата #ValentinoEmpathy, кампања и линија создадена за нов свет кој вклучува физичко дистанцирање. Оживеана од креативниот директор на брендот, Пјерпаоло Пиколи, кампањата е исто така хуманитарен проект кој ќе донира еден милион евра на италијанската болница Лазаро Спаланзани лоцирана во Рим.

Наоми Кембел, Лиу Вен, Кристи Тарлингтон, Тали Ленокс, Гали, Леон Дам и други ќе учествуваат во кампањата за новата колекција. Конечниот проект ќе биде сосема поинаква сезонска кампања која се состои од портрети, фотографирани од некој со кого моделите минале време додека траел карантинот.

Модните додатоци од „Valentino Garavani Atelier“ исто така ќе бидат дел од оваа колекција, вклучително и чантите 03 Rose Edition, кои се создадени со икончните couture техники, со посебен акцент ма деталите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКапут кој ќе влезе во историјата: жолт и со реси!
Следна објаваИрина Шајк во рекламна кампања за Zimmerman Resort 2021!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ