Овој капут се појави оваа сезона и веќе го доби префиксот „култен“.

Еден од водечките трендови на есенската сезона се дефинитивно ресите. Разиграните реси даваат уште поголемо чувство на слобода на движење – без разлика дали станува збор за здолниште или нов изглед на горна облека. Едно од најубавите парчиња за есен 2020 година е дефинитивно палтото на Ботега Венета во жолта боја.

Капутот го привлече целото внимание на јавноста на модната писта, а сега стана апсолутен „крал на улиците“. Хејли Бибер беше првата славна личност која ја испроба култната новина – а некои го споредија од  тестенини со јајца до снегулки.

Хејли смело се прошета во жолт капут со реси, широки фармерки изработени од светлосин тексас, а својот стил го усоврши со краток  топ и капа во иста жолта нијанса.

Искрено, без натпис на фотографијата, Хејли беше едноставно непрепознатлива.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодно патување со „VOYAGE“ на Стефанија Насеска
Следна објаваValentino претставува нова колекција со благородна цел!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ