Ова лето беше исклучително невообичаено. Поради ограничувањата, многумина не можеа да одат на море и целосно да уживаат во азурната вода и топлиот бел песок, но не губиме надеж и веќе почнуваме да сонуваме за следното лето.

Покрај тоа, сега се достапни најсовремените костими за капење. Брендот Зимерман ја претстави својата нова Круз колекција за сезоната пролет-лето 2021 година. Снимањето се случи на брегот на Средоземното море, а Ирина Шајк е главна личност на рекламната кампања.

Супермоделот позираше во едноделни и дводелни костими за капење на брендот, како и во летни фустани од новата колекција. Меѓу највпечатливите изгледи: костим за капење со сенф нијанса кој ја истакнува исончаната кожа на Ирина Шајк, фустан-кафтан од Лулу со отпечаток во боја, црно-бела облека во риги, бела памучна облека составена од асиметрично здолниште и горен дел, едноделен костим за капење украсен со дезени, како и проsирни фустани со карнери.

НЕМА КОМЕНТАРИ