И кралицата Летиција така мисли …

Шпанското кралско семејство ја продолжува официјалната посета на Австрија, каде ден пред тоа ги доделија најпрестижните национални награди од областа на културата и уметноста. И, ако во петокот вечерта, членовите на кралското семејство блескаа во свечена облека на коктелот, потоа тие се пресоблекоа во комфорна облека за туристичката обиколка, без да се откажат од протоколот и кодексот на елеганција.

За есенска прошетка низ градот, кралицата Летиција избра бледо сиви нијанси кои не беа баш типични за неа и за овој период од годината. Така, кралицата забележливо го освежи класичниот дел од гардеробата, како што е тренч мантилот, избирајќи модел во нежна нијанса. Карираните панталони и удобните Оксфорд чевли го комплетираа нејзиниот изглед.

Некои од критичарите потсетија дека во 80-тите години на минатиот век, најмодерната принцеза во историјата на модата, принцезата Дајана, го негувала и имала сличен стил на облекување.

Било како, ние го обожуваме стилот на кралицата Летиција!

НЕМА КОМЕНТАРИ