Парче облека кое некогаш беше резервирано исклучиво за тренинг и лежерни дружења, а со текот на времето стана неизоставен дел од гардеробата на секоја жена.

Освен сестраноста која овозможува комбинации со секојдневни артикли, дуксерите се омилени и поради удобноста што ја даваат.

Оваа есен, ќе ги носиме во комбинација со фармерки, хеланки за лежерен аутфит, но и во помалку неочекувана комбинација со поелегантни артикли на облека како што се плисирано миди здолниште, кожно здолниште или класично одело за модерна и шик комбинација.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗдравје: Зошто треба да читаме секој ден?
Следна објаваГлавната нијанса на есента 2020 година е светло сива!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ