Балон или паф ракави – детаљ кој ќе ги направи вашите есенски џемпери и кошули посебни: еве ги моделите кои веднаш мора да ги додадете во списокот на желби!

Облеката со паф ракави изгледа совршено преку пар прилагодени машки панталони, може да се носат со многу едноставни фармерки, комбинирани со мини, миди или макси здолништа, па дури и како смел детаљ под фустан или комбинезони без ракави.

Од елегантна блуза до preppy модел со крагна, од волнен микро кардиган до топ од еко кожа или вечерна блуза со ракави од тул …

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтар траект трансформиран во луксузна вила!
Следна објава„Ја менуваме околината, го менуваме светот“- (онлајн креативни работилници)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ