Nob Hill, еден од најстарите делови на Сан Франциско, веќе е исполнет со луксузни хотели, уметнички галерии, ресторани и други канцеларии на високото општество.

Сепак, новоотворената Crescent зграда, која се состои од 44 резиденции, од кои четири се пентхауси, успеа да го најде своето идеално место, токму таму. Rober А.М. Stern Architects ја дизајнираа оваа осумкатница, додека Champalimaud Design остави свој белег создавајќи прекрасни заеднички простории, како што се лоби, скали, фитнес студио и ложа за приватни настани.

Пентхаусот кој моментално е достапен за купување, по цена од 7,1 милиони долари, комплетно е опремен од студиото Jeff Schlarb.

Со три спални соби и две бањи, просторот е исполнет со текстури од прекрасен мермер, уметност, мебел тапациран со богати материјали, вибрации на спокојство и раскош, украсен минималистички.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОваа недела Skopje City Mall слави 8 години!
Следна објаваИзложба на Филип Ивановски Пепе – ГОБЛЕНИ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ