Елегантна и софистицирана, chive зелената боја е несомнено нијанса во која треба да се инвестира за да се започне есента во голем стил.

Пред некое време ви кажавме за Biscay Green, живописна и сјајна нијанса совршена за преминот од лето кон есен. Но, сега кога наближува есента, време е да го смените правецот и да се фокусирате на помеки и подискретни бои. Пантоне, секако, ја одбра оваа нијанса.

Боја која, според водечката американска компанија во тој сектор, успева да обезбеди „здрава и регенерирачка хармонија“. И убедени сме дека ќе може да ја донесе истата хармонија во нашата гардероба со цел да ја започнеме новата сезона со неверојатно набој на шарм.

Затоа, избравме за вас шик облека и додатоци кои се обоени со оваа неодолива нијанса. Совршено за носење во тотален изглед или во комбинација со бела, црна, беж, сива, темносина или виолетова боја. Подготвени сте да се предадете на искушението?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШармантен стол инспириран од облаците доби награда Gold A Design за оваа година!
Следна објава‘All black’ комбинации за есенските денови
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ