Ако модата е филм, тогаш белите полудлабоки чизми ќе ја играат главната улога оваа зима.

Во секојдневните и вечерните стилови, полудлабоките чизми секогаш можат да го најдат своето место. Идеални се за лежерни фармерки и деловни костуми, како и во комбинација со вечерни фустани кои ја истакнуваат женственоста на нивната сопственичка. Моделите со невообичаени потпетици се во тренд: дадете предност на тркалезни, како на Neous или „повеќекратни“, како кај Proenza Schouler.

 

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕсенски трендовски чизми со потпис на J.Lo. за DSW
Следна објаваМаскирниот принт влегува во есенската гардероба!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ