Маскирниот принт се враќа за да не освои оваа есен, украсувајќи кул облека и додатоци: еве ги сите совети за тематски шопинг!

Наместо „камуфлирање“, маскирниот принт ќе го направи нашиот изглед многу посјаен и повпечатлив оваа есен. Ајде да зборуваме за маскирниот принт кој е инспириран од армијата и тропа на вратата од нашата гардероба.

Треба да се разјасни: тој не е тренд што секој го сака и кој секој знае како да го носи. Постојат оние кои го обожаваат и го носат често и со задоволство, и оние кои го мразат маскирниот принт. Можеби затоа што не е лесно да се комбинира со леснотија, па дури и во однос на комбинациите на бои, секако не е наједноставната и најнепосредната шема. За вољаа на вистината, ние сме на пат кон „компромис“: маскирна јакна да, но не и во тотален изглед. Всушност, дури и само едно парче  облека или додаток е доволен за да се следи трендот оваа есен.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕсенски тренд: полудлабоки чизми во бела боја!
Следна објаваУличен стил: Како се облекуваат Њујорчани!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ