Оваа есенска боја е неопходна во вашата гардероба оваа есен, нијанса на жолто-лимон.

Енергичната нијанса на задоволство се појави на модните писти при претставување на  есен / зима 2020 колекциите на Marc Jacobs, Miu Miu, Fendi, Eckhaus Latta and Coperni.

Оние кои сакаат да го тестираат овој тренд можат да започнат со обетки или чанти за само мал пад на бојата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDolce&Gabbana спектакуларна колекција висока мода есен/зима 2020
Следна објаваLindt Home of Chocolate: нова задолжителна атркација за посета
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ