Леопард, зебра или питон?

Кажете ни кој е вашиот омилен отпечаток … и ние ќе ви кажеме кои парчиња треба да ги купите во новата сезона!

Само посетете ги продавниците (и „физички“ и на Интернет) за да забележите: ова ќе биде многу „дива“ есен! Да, зборуваме за отпечатоци од леопарди, питони и зебри кои ќе не следат во наредните месеци, давајќи му го тој малку див, но истовремено и супер глам изглед.

Секако, повеќе од тренд, облеката со животински принт се носи во текот на целата година. Но, според наше мислење, за време на студената сезона, таа има уште поголем шарм.

Во текот на денот, можете да носите џемпери и кардигани во комбинација со едноставни фармерки. За посмел изглед, облечете кошули со крагни кои се многу популарни оваа година.

За оние кои би сакале да се посветат на овој тренд, но не сакаат да претеруваат, доволно е само мал додаток: пар чевли, ќе внесат здив на свежина дури и во најосновните комбинации на облека.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБред Пит во модна кампања за Brioni
Следна објаваDolce&Gabbana спектакуларна колекција висока мода есен/зима 2020
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ