Изборот на фустан за сопствена венчавка е вистински тест, но станува уште потешко кога станува збор за венчавката на блиска личност. Стилот треба да биде свечен, но не претенциозен, женствен, но во никој случај вулгарен.

 

Препорачуваме да размислите на ревиите кои дизајнерите ги претставија и да се фокусирате на главните трендови: пастелни нијанси, светки и свила. Што се однесува до стилот, треба да обрнете внимание на преголемите и светли летни фустани.

 

Избравме 15 најубави и најспектакуларни фустани од колекциите на реномирани брендови, а на вас е да ги изберете своите фаворити …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКуќа во Тексас, под земја, вредна 2.2 милиона долари
Следна објаваБоцвана: Откријте ја убавината на дивината!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ