Иако времето сè уште не радува со топлите денови, вистинската есенска меланхолија и ниските температури наскоро ќе стигнат во сите градови.

За да се чувствувате топло и пријатно, доволно е да изберете плетен кардиган за вашиот есенски изглед – универзална и лаконска работа, згора на тоа, добро се комбинира со скоро сите стилови.

Новата сезона нè радува со новиот тренд – слатки, детски плетени кардигани украсени со бисерни копчиња, монистра или цветен вез. Посебно се релевантни варијантите на пастелните нијанси – кардиганите во нијанси на лимета, виолетова и нане ќе ве заронат во атмосфера на безгрижност.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛеопард, металик и груби чизми – Aquazzura ја претставува новата колекција!
Следна објаваКуќа во Тексас, под земја, вредна 2.2 милиона долари
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ