Италијанскиот бренд Aquazzura е познат по својот софистициран и донекаде ироничен стил – или ќе се појават сочни бобинки на чевлите, или камења како детски шноли, но чевлите секогаш излегуваат како елегантни и невообичаени.

Новата колекција есен-зима 2020 не е исклучок – има модели и за работниот ден и за секуларната сезона на забави, која штотуку започнува.

За топол почеток на есента, дизајнерите обезбедија спектакуларни штикли со леопард принт и широк ремен за зглобот.

Друг тренд модел за оваа сезона се чевли со ефект на огледало. Нивната сребрена кожа свети на таков начин што можете да му се восхитувате на нивниот одраз по патот кон друштвениот настан.

Посебна „оригинална“ тема на брендот е морскиот брег и морските длабочини. Не случајно името Aqauazzurа се преведува како „Азурна вода“, што значи дека не е изненадувачки што морски sвезди и полумесечини се појавија на сатенските чевли во новата колекција.

И, конечно, моделите кои ги имаат сите шанси да станат ваши секојдневни придружници – чизми со груб ѓон. Апсолутен тренд на сезоната, кој стилистите препорачуваат да се носат со фармерки, како и со свилени фустани и здолништа.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПРВИОТ СКОПСКИ ГРАДСКИ ФЕСТИВАЛ
Следна објаваПлетени кардигани – тренд на есенската сезона за младите (Millennials)!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ