Миранда Пристли, хероината на филмот „Ѓаволот носи Прада“, веруваше дека цвеќињата на пролет не се оригинални. Но, либанскиот дизајнер Зухаир Мурад не го дели нејзиниот скептицизам.

Рози, божури, па дури и пеперутки процветаа на венчаниците од пролетната колекција на Зухаир Мурад за 2021 година.

Талентираниот дизајнер, кој е познат по своите луксузни и раскошни фустани, ги собра сите луксузни букети цвеќиња ширум светот.

„Бев инспириран од Кралскиот цветен парк во Холандија, канадскиот фестивал на лалиња и жолтите полиња во Кина“, вели дизајнерот. Мајсторот на венчаниците ја посети и Прованса, па така се појавија прекрасните фустани инспирирани од миризлива лаванда во колекцијата, кои беа украсени со кристални ливчиња.

Погледнете ја колекцијата и обрнете внимание на деталите. Тие се достојни за восхит.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТри знаци дека нашето искуство за релаксација е променето!
Следна објаваУлтра луксузна колекција инспирирана од хероината Wonder Woman!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ