Трендот е популарен веќе неколку години, а ќе се врати целосно во сила оваа зима.

Кој би помислил дека најмодерната облека оваа сезона ќе биде плетената и хеклани  елементи кои изгледаат како да ги направила вашата баба? Неколку брендови лансираа облека што изгледа како да е рачно изработена дома.

Зимската гардероба оваа сезона треба да биде надополнета со луксузна трикотажа. Тоа можат да бидат долги плетени панталони, долги кардигани совршени за секоја пригода – да не спомнувам дека ова се супер удобни парчиња.

Доколку сакате да носите плетена облека во текот на летото, побарајте фустани изработени од конец кои се ултра модерни оваа сезона и добро нагласете го вашето тело. Друга интересна карактеристика е набавка на плетен комплет кој можете да го  облечете во комбинација со прекрасни блејзери или јакна.

Инспирирајте се од стиловите на Инстаграм за тоа како да го носите плетеното оваа сезона, без разлика дали сакате минималистички или екстравагантен изглед.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВрвни летни модели на сандали, папучи и апостолки!
Следна објаваBURBERRY претстави несекојдневен каталог!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ