Освен „најтопло“, летото секако ja има и титулата „најфотогенично“ време од годината. Гледаме добри снимки на Инстаграм од сè; без разлика дали тоа е прв влез во морето, пиење на омилениот летен пијалок на жешките градски асфалти, плажи или лежерни сцени на работа.

Сето ова е добра позадина за прикажување и внимателно одбрани модни комбинации; опуштените и лесни стилисти повикуваат на уште порелаксирани и полесни модели на стапалата, а правилото во нивната комбинација е дека не постојат правила.

Едноставно, секој добар пар сандали, флип-апостолки и папучи оди со речиси секој проsирен фустан, комбинезон и костим за капење.

Дека овие три најпопуларни летни модели на обувки не оставаат простор на ниту еден четврти модел, е добро позната работа на сите најпопуларни брендови во нашите продавници.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВолшебна колекција на Салваторе Ферагамо!
Следна објаваПлетена облека – смел тренд на летната сезона!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ