Мора да признаеме дека никој не внесува летото во нашата гардероба, како што тоа го прави Салваторе Ферагамо …

Најновата колекција „Silk Capsule“ е доказ за иконска изработка, савоар-фер и уникатен стил. Најновата модерна понуда вклучува избор на парчиња од сезоната лето 2020 година, кои доаѓаат како ода на историските архиви на познатиот бренд.

И додека целиот свет е прилично неподвижен и луѓето го поминуваат поголемиот дел од своето време во затворени простории, т.е. во нивните домови, оваа возбудлива цветна колекција ги внесува шеесетти години во нашите животи и ја враќа на сцена линијата „Magic of Print Capsule Collection“.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКои се најплатените Инстаграм инфлуенсери на светот!
Следна објаваВрвни летни модели на сандали, папучи и апостолки!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ