Летото е во полн ек и нема да изненадите никого со обични ленени или свилени фустани, па затоа мора да ја вклучите вашата фантазија и да барате необични модели.

Во пролетта / летото 2020 година, трендот кон деконструкција излезе во прв план, заменувајќи ги класичните и разбирливи силуети. Презентирани се елегантни фустани со ракави или без ракави, со сурови рабови, дијагонални копчиња или сите видови на драперии. Фустаните со елементи на деконструкција предизвикуваат асоцијации на силни и креативни жени кои не се плашат да се издвојуваат од толпата со својот изглед.

Ова лето, таквите модели може да се најдат во колекцијата на Балмен – Оливје Рустен сугерира да пробате комбинации фустани дизајнирани во тандем со машка јакна. Во меѓувреме, ЈW Андерсон се обложува на плетени асиметрични фустани со драперии и еден ракав, а Прабал Гурунг покажува како да облече тексас фустан од необичен крој.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрво издание на фестивалот „Крај Вардарот џез“
Следна објаваВистински бум на социјалните мрежи: Суфле јапонски палачинки со сладолед и крем!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ