Претходно, пишувавме за најмодерните фустани ова лето, но сега е време да го разгледаме подетално трендот на цветни дезени по улиците на главните модни престолнини.

Најрелевантните фустани оваа сезона треба да бидат украсени со апстрактни цветни отпечатоци, полски цвеќиња, процветани рози, нежен вез или мешавина од цвеќиња кои растат во летната градина. Ги најдовме најдобрите цветни фустани – погледнете како ги носат sвездите на уличниот стил.

Принт – рози

Цветни дезени

Летна градина

Вез како алтернатива на цвеќето

Полско цвеќе

Апстрактни цветни дезени

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСладолед од лимета со мед!
Следна објаваПрво издание на фестивалот „Крај Вардарот џез“
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ