Во летните месеци ви предлагаме да ја разбудите „сењорита“ во вас и да изберете долг црвен фустан со карнери.

Моделите со високи зарези и голи грбови се добитна комбинација.

Мини фустаните се исто така модерни ова лето, изработени од тантела или лен, тие се совршени во комбинација со лесни летни сандали или еспадрили.

Се разбира, постојат и модели на миди – фустани кои ќе ви овозможат секогаш да изгледате стилски и софистицирано.
Погледнете ги нашите омилени во галеријата…

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 трендови кои Парижанките ги обожуваат!
Следна објаваВо Кина се гради нов футуристички град „Net City“- без автомобилски сообраќај!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ